"Taklitlerimizden Sakınınız..."Hemen Arayın!
(0266) 249 28 14
Kalorifer Arıza, Montaj ve Servis - Balıkesi Su Kaçağı, Balıkesir Tıkanıklık Açma

Başvuru Formu

NOT: Lütfen bilgilerinizi eksiksiz ve doğru şekilde giriniz.
Ad Soyad *
Telefon *
Mail
Hizmet
Adres *

Kalorifer Arıza, Montaj ve Servis

Kalorifer ve ratyatörlerinizi son teknoloji cihazlarla temizliyoruz ve bakımlarını yapıyoruz.

Balıkesir’de Petek Temizliği Yaptırmanın En Kolay Yolu
 
Evlerde, ofislerde ve iş yerlerinde en çok kullanılan ısınma sistemlerinden biriside doğal sistemleri olmaktadır. Bu sistemlerde kombiler ve radyatörler kullanılmaktadır. Bu sistemlerin sağlıklı çalışması ve uzun yıllar etkin bir şekilde kullanılması için mutlaka bakımlarının ve temizliklerinin yapılması gerekmektedir. Kombilerde ve radyatörlerde ısıtma işlemleri sıcak su ile olmaktadır. Kombi tarafından ısıtılan bu sıcak su radyatörlerde dolaşmakta ve ısınma işlemini yapmaktadır. Bu su dolaşımı zaman içerisinde radyatörlerde tortuların oluşmasına ve birikmesine neden olmaktadır. Bu sebeple de belirli aralıklarla Balıkesir’de petek temizliği işlemlerinin yapılması oldukça faydalı olacaktır. Bu şekilde ısıtma sistemlerinden tam randıman alınması da mümkün olabilmektedir.
 
Peteklerin Tıkanmasını Sağlayan Etkenler
 
Petekler genel olarak doğalgaz sistemlerinde kullanılmaktadır. Azda olsa farklı ısıtma sistemlerinde kullanılıyor oluşları mümkündür. Ancak her tür ısıtma sistemin radyatörün içerisinde sıcak suyun ve buharın geçmesi işlemi kaçınılmazdır. İçerisinde metal borular ve aksamın olduğu peteklerde zaman içerisinde tortular oluşmaktadır. Bu tortuların oluşması sürekli devir daim yapan bu sistem içerisinde kalmasını sağlamaktadır. Özellikle peteklerin alt kısımlarında biriken bu tortular akışın yavaşlamasını ve peteklerin istenilen ölçüde ısınmamasını sağlar. Bu sebeple Balıkesir’de petek temizliği yapan firmalar ile iletişime geçerek düzenli olarak petek temizliği yaptırmanız gerekmektedir. Peteklerin tıkanması nedeni ile birçok sıkıntı ortaya çıkmaktadır.
 
Peteklerin tam olarak ısınmaması mümkün olacaktır.
Bu ısınmama sorunu nedeni ile kombilerin daha fazla açılması sağlanacaktır.
Bu sebeple de daha fazla sarfiyat yapılacaktır.
Daha yüksek maliyetlere daha az ısınma ortaya çıkacaktır.
Bu gibi sorunlar nedeni ile sağlıklı bir şekilde ortamın ısınmamasının meydana gelmesi ve sorunların yaşanmaması için petek temizliği konusuna önem verilmelidir. Firmamızın sunduğu profesyonel ve uygun maliyetli temizlik bakım hizmetleri ile sorunsuz bir şekilde Balıkesir’de petek temizliği yapılması mümkün olmaktadır. Sorunsuz bir şekilde yapılabilecek bu işlemlerde peteklerin içlerinin temizlenmesi ve sorunsuz bir şekilde kullanıma sunulması kısa sürede tamamlanabilmektedir.
 
Petek Temizliği Nasıl Yapılır, Ne Zaman Yapılır?
 
Isıtma sistemlerinden tam olarak randıman alınması konforlu bir şekilde ısınma işlemlerinin yapılabilmesi yanında uygun maliyetler ile ısınma işlemlerinin yapılmasını da sağlamaktadır. Bu şekilde her açıdan soğuk havalarda evlerde ve iş yerlerinde rahat edilebilmektedir. Bu konuda en önemli tercih olan doğalgaz sistemleri ilk kuruldukları zaman oldukça randımanlı çalışabilmektedir. Ancak bakım uygulanmadığı sürece her sene daha az ısıtmaya ve daha fazla yakıt tüketmeye başlayacaktır. Bunun olmaması için bakım ve Balıkesir’de petek temizliği işlemleri yapılması gerekmektedir. Özellikle petek temizlikleri sağlıklı ve randımanlı ısınma için oldukça önemlidir. Bunun sağlanması konusunda genel olarak kombilerin ve peteklerin az kullanıldığı yaz ayları veya kış aylarının girişi uygun zamanlardır. Bunun yanında yaz aylarının girişi döneminde de bu işlemler uygulanabilmektedir. Petek temizlikleri belirli donanımlar kullanılarak yapılmaktadır.
 
Petek temizlikleri işleminde basınçlı veren ve bunu çeken makineler kullanılmaktadır.
Sistem sürekli olarak peteklerin içerisinden su geçirmektedir.
Bu şekilde peteklerden temiz su gelene kadar bu işlem yapılmaktadır.
Bu sayede peteklerin içerisi temizlenmekte ve tortulardan arındırılmaktadır.

 

Yapılacak bu işlemler ile peteklerin sorunsuz bir şekilde ilk günkü randımanla çalışması sağlanabilmektedir. İçerisinde pislik ve tortu biriken peteklerin tam anlamı ile ısınması ve ortamı ısıtması mümkün olamamaktadır. Bu sebeple doğalgazın kullanımı boşa gitmektedir. Bu sebeple de firmamızdan Balıkesir’de petek temizliği yaptırmak konusunda hizmet talep edebilirsiniz. Oldukça uygun maliyetler ile sorunsuz bir şekilde peteklerin temizlenmesi mümkün olmakta ve sizlere ilk günkü randımanında çalışır vaziyette teslim edilmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

balıkesir tıkanıklık, balıkesir tıkanıklık açma, balıkesir su kaçağı, balıkesir sıhhi tesisatçı, balıkesir su tesisatçısı, balıkesirde tesisatçı, balıkesir petek temizleme, balıkesirde tıkanıklık açma, akçay tıkannıklık açma, altınoulk tıkanıklık açma, edremit tıkanıklık açma, bandırma tıkanıklık açma, manyas tıkanıklık açma, susurluk tıkanıklık açma, sındırgı tıkanıklık açma, ayvalık tıkanıklık açma, burhaniye tıkanıklık açma. Güner tesisat, balıkesir güner tesisat, güner tesisat balıkesir, su kaçağı, tıkanıklık açma


Copyright © 2016 www.balikesirtikaniklik.com - Tüm hakkı saklıdır.